NÁŠ ODDÍL

KDE PŮSOBÍME?

Aktuálně náš oddíl působí na Hradci nad Moravicí (5 družin) a ve Větřkovicích (2 družiny). Družinky se aktivně scházejí na farách, kde děti se svými vedoucími (rádci) prožívají různá dobrodružství, učí se nové dovednosti a znalosti, které lze uplatnit v praktickém životě. 💚

Naši zkušení vedoucí chystají pro děti program a hry založené na respektu a zodpovědnosti.
Díky pohybovým, tvořivým a naučným aktivitám se děti neustále zdokonalují a poznávají sebe i své okolí. 🌼

hradec nad moravicí

Větřkovice

NAŠE DRUŽINKY

HRADEC NAD MORAVICÍ

SVIŠTI

Vlčata (kluci 6-11 let)
Pondělí 15:00 – 16:30

MOTÝLCI

Světlušky (holky 6-11 let)
Pátek 15:00 – 16:30

ŠTÍŘI

Skauti (kluci 11-15 let)
Pondělí 16:45 – 18:15

TSUNAM!

Skautky (holky 11-15 let)
Pátek 17:00 – 18:30

VĚTŘKOVICE

TYGŘI

Vlčata (kluci 6-11 let)
2. týden pátek 17:00 – 19:00

Švestičky

Světlušky (holky 6-11 let)
2. týden pátek 17:00 – 19:00

ORLOVAČKY

Skauti + skautky
(kluci + holky 11-15 let)
2. týden pátek 15:30 – 17:00

ODDÍLOVÝ POKŘIK

Druhý oddíl máme rádi, jsou tu super kamarádi.

Zelená je barva naše, dostanem se z každé kaše.

My jsme děcka různých délek, tvoříme však jeden celek.

Holky, kluci, velcí, malí, z Kuřína se skauti valí!!!

HISTORIE NAŠEHO ODDÍLU

Skautský 2. oddíl Domoradovice vznikl 1.1.1993 v Domoradovicích, u jeho zrodu stála parta mladých věřících přátel:
Petr a Radka Víchovi, Kamil a Eva Strakovi a také Jaromír Vícha alias Wuki s manželkou Ivanou, který se stal oddílovým vedoucím.

2. oddíl vznikl krátce po rozpadlém 1. oddílu, který vedl p. Kowal s p. Šromovou. Skauti i nadále využívali svou klubovnu Kuřín.

Jak čas plynul, objevily se první velké potíže. V roce 1994 se rozpadlo Hradecké Středisko. Náš oddíl se proto roku 1995 přidal ke středisku Opava Zvon.

V roce 1995 se k našemu oddílu připojilo 12 skautů z Větřkovic pod vedením bratra Jaroslava Krajíčka.

V září roku 1998 se ve Větřkovicích rozjel masivní nábor po srdečném projevu Vaška Lederera v místním rozhlasu, oddíl nyní čítal kolem 40 aktivních členů.

Bratr Wuki předal v roce 2000 chlapeckou družinu Radimovi Skrblíku Dulavovi a ta přesídlila do klubovny v Žimrovicích v areálu základní školy. O dva roky později se družinka rozděluje na šestku vlčat a družinu Svišťů pod vedením bratří Víchových a Dulavových.

2007 předává bratr Wuki svou funkci vedoucího bratru Michalu Hoppovi. Ten se, ale za pár let oženil, a tak v roce 2009 předal vůdcovství bratru Janu Víchovi s přezdívkou Zaf.

2. oddíl se stále rozrůstá po okolí Hradce a Větřkovic. Má již tři klubovny: Kuřín, faru ve Větřkovicích a klubovnu na žimrovské ZŠ. Na zahajovací schůzce roku 2010 vznikl oddílový pokřik.

V roce 2014 náš oddíl musel opustit klubovnu na Žimrovicích, která se měla státi přírodovědnou laboratoří. Útočiště nám nabídla v Hradci, kde jsme fungovali 1,5 roku. Během nich jsme společně s místním katolickým společenstvím mladých zvaným Kmínek, místními farníky a farářem Antonínem Kolářem opravili interiér hradecké Kaplanky. V této době má oddíl již 5 družin:

3 družiny na Hradci:

• Družinu vlčat – Svišti s rádci Markem Víchou (Kronym) a Tomášem Wolfem (Profem)
  • Družinu světlušek – Duhovky s rádkyní Terkou Křivákovou
  • Družinu skautů – Ježečci s rádci Pavlem Víchou (Pájou) a Tondou Dulavou (Jehlanem)

2 družinky ve Větřkovicích:

• Družinu vlčat – Orli s rádcem Radimem Dulavou (Skrblíkem)
  • Družinu děvčat – Purple plums s rádkyněmi Aďou Šamárkovou a Klárkou Kubesovou

V srpnu 2017 odchází vůdce oddílu Jan Vícha (Zaf) do minoritského prenoviciátu a oddíl předává br. Markovi Víchovi (Kronymu).
V roce 2018 má oddíl již 25.let a 6 plnohodnotných družin:

3 družiny na Hradci:

• Družinu vlčat – Svišti s rádci Tomášem Wolfem (Profem) a Frantou Bujnovským
  • Družinu světlušek – Duhovky s rádkyněmi Aničkou Černohorskou a Kristýnou Hoňkovou (Kiki)
  • Družinu skautů – Ježečci s rádci Ondrou Chovancem (Sci-fi) a Kubou Hipschem (Hipschů)

2 družinky ve Větřkovicích:

•  Družinu vlčat – Orli s rádcem Šimonem Šamárkem
  •  Družinu děvčat – Purple plums s rádkyněmi Eliškou Dubovou, Amálkou Černochovou,Štěpánkou Fajkusovou.

Ve Větřkovicích nově vyvíjí činnost Aďa Šamárková jako oddílový rádce. Spouští se nový oddílový web. Také dne 19. a 20. května proběhly oslavy 25. výročí našeho oddílu s členy současnými, minulými a snad i budoucími.

PODPORUJÍ NÁS

Děkujeme našim partnerům za podporu!